Bizony az egyik legnagyobb talány, hogy hogyan kerül az a sok ajándék a fa alá? Országonként eltérő, hogy december mely napján érkezik az ajándékozó és hogy hogyan hívják.
JAPÁN
Hoteiosho, a szerencse hét istenségének egyike, buddhista szerzetes, aki jó kedélyében és testalkatában is hasonlít a Mikulásra. Azonban hátul is van szeme, így a rosszul viselkedő gyerekek semmiképp sem kerülhetik el a figyelmét. Mivel japánban a karácsonyt nem hagyományos ünnepnap, így Hoteiosho újévkor érkezik játékokkal teli puttonyával.
SPANYOLORSZÁG
Spanyolországban és Katalóniában a Háromkirályok hozzák karácsonyeste az ajándékot, de a katalán gyerekek egy másik ajándékozó figurától is kapnak apróságokat: Tió de Nadaltól, a Karácsonyi Fatuskótól. A két kis lábon álló, üreges fatönkre mosolygós arcot festenek, fejére piros sipka kerül. December 8-án gondosan betakargatják, hogy meg ne fázzon, és kis ajándékokkal kezdik „etetni”. A kis fatönk sorsa karácsonyeste fordul sanyarúra. Ilyenkor nekitámasztják a kandallópárkánynak, majd a gyerekek botokkal kezdik csapkodni, egész addig, amíg hátul ki nem adja az édességeket.
IZLAND
13 cserfes törpe Izlandról. A Jólasveinarok a mikulás mini-verziói, akik nem csak ajándékot hagynak, hanem tréfálkozni is szeretnek. Az izlandi népi hagyomány szerint a törpék a hegyekből jönnek le 13 nappal karácsony előtt. Elbújnak a ház körül és minden este másik törpe dolga, hogy ajándékot csempésszen az ablakpárkányra kikészített gyerek-cipőkbe. Az ajándékoknak azonban ára van, mivel a törpék rettenetesen rakoncátlanok és imádják a csínyeket. Mindegyikük különböző módokon szokott borsot törni a háziak orra alá, például egyikük elcseni a maradékot a fazékból, más pedig hangosan csapkodja az ajtókat éjszaka és így tovább.
Ti küldtétek a falmatricáinkról:
[widgetkit id=”54″]